Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Lëvizja Antibixhoz kërkon mbylljen e kazinove, njëjtë si lokalet

Zhurnal Ads

Tetove, 27 nentor – Lëvizja Antibixhoz kërkon mbylljen objekteve për lojëra të fatit, ashtu sikurse objketet hotelierike. Sipas tyre, mbyllja e kafeneve,r estoranteve dhe lokaleve tjera pas orës 21:00 ka bërë të shtohet frekuentimi i rinisë nëpër objekteve të lojërave të fatit.

“Ne si Lëvizje Anti Bixhoz reagojmë ashpër ku Qeveria e Maqedonisë së Veriut mbyllë vendet për frekuentimin e rinisë,siç janë restorantet dhe kafinetë,në anën tjetër lejon punën e kazinove dhe objekteve tjera të lojërave të fatit”, thonë nga Lëvizja Anti Bixhoz.

Ata më tej pohojnë se ka metoda dhe mënyra të ndryshme që të joshet rinia për të qëndruar në këto lokale të lojërave të fatit. Mos mbyllja e objekteve të lojërave të fatit sipas tyre mund të të jetë burim i përhapjes së virusit.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Cilat janë prioritetet e presidencës portugeze të BE?

T E

Ulet numri rasteve të reja me Covid-19, mbeten apelet për respektim të masave

E.E.

Gjendja me pandeminë e Covid 19 në Maqedoni

Z H

Në Gostivar vendosen koshe për grumbullimin e shisheve të plastikës dhe ambalazh kartoni

Z H

Këshilli i protestave kundër rritjes së çmimit të rrymës me thirrje për mbështetje masive ditën e premte

E.E.

Qeveria mban seancën e 14 me rradhë online

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...