Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Lëvizja Besa bën propozimet e para për drejtor, ja emrat

Zhurnal Ads

Shkup, 19 tetor – Abdush Demiri është propozimi i Lëvizjes Besa për drejtorin e Agjencisë së Punësimit, Adnan Azizi nëse merr leje nga qeveria, do të ulet në Hekurudha dhe Transport, Senat Ahmeti në inspektoratin për vetëqeverisje lokale.

Propozimet e tjera për pozitat e drejtorit, sipas informacioneve nga Lëvizja Besa duhet të vendosen gjithashtu nga degët e partisë.

Këto propozime u miratuan sonte në një takim në kryesinë e partise dhe do t’i propozohen Qeverisë në përputhje me shpërndarjen e pjesës së drejtorive mes partive të koalicionit.

Sipas informacioneve të fundit, një pjesë e drejtorëve pritet që të emërohen në seancën e nesërme qeveritare.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Besimtarët ortodoksë sot e festojnë Ujin e bekuar

D J

Debati për Propozim-buxhetin vazhdon nesër

T E

Hasani: Trendin e rritjes nuk mund ta përcjellim, kemi pritur rritje por jo në këtë formë

E.E.

Filipçe: 2021, viti i çlirimit nga pandemia

Z H

Izraeli me donacion për Klinikën e Fëmijëve në Shkup

D J

Në Hasanbeg kapet drogë dhe armatim, policia arreston dy persona

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...