Shqipëri

Lëvizje në kampin opozitar, Basha mbledh aleatët në selinë e PD

Zhurnal Ads

Kreu i PD, Lulzim Basha do të zhvillojë sot një mbledhje me aleatët opozitarë.

Mbledhja do të zhvillohet në orën 15:00 teksa nuk dihet arsyeja se pse Basha po e thërret këtë mbledhje pikërisht me aleatët e tij.

Temë kryesore që ka tensionuar dhe skenën politike ditët e fundit mbeten ndryshime kushtetuese që mazhoranca do që t’i reflektojë në Kodin Zgjedhor.

Opozita e Bashkuar kërkon që koalicionet parazgjedhore mos hiqen dhe listat të hapen 100%, teksa PS ka në tryezë draftin me lista të hapura por me kushte, ndalimin e koalicioneve parazgjedhore por lejimin e atyre me listë të përbashkët, si dhe prag zgjedhor 3%.

Postime të ngjashme

Rama: Numri i qytetarëve që furnizohen 24 orë me ujë, 10 herë më i lartë se 7 vite më parë

admin

“Ejvallah”- Ja si i përgjigjet Rama komenteve të Dendias për Turqinë

admin

“Rënia ekonomike e Shqipërisë sa dyfishi i mesatares së rajonit!”/ Meta: Respektimi i marrëveshjes së 5 qershorit është kyç për stabilitetin

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...