Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Lezhë, bie me 40 cm niveli i ujit në Drin, gjatë natës rrëshqitje dherash

Përmirësohet situata e krijuar nga përmbytjet në Lezhë. Gazetari i Ora News Elvis Hila raporton se niveli i ujit në lumin Drin ka rënë me rreth 40 cm.

Ndërsa bëhet e ditur se ka një tërheqje të konsiderueshme të ujit dhe nga tokat bujqësore të përmbytura.

Në këtë situatë ka ndikuar ndërprerja e reshjeve si dhe funksionimi i hidrovoreve me kapacitet të plotë gjatë natës.

Si shkak i reshjeve ka patur shkarje të tokës dhe rrëshqitja dherash në Lezhë, Torovicë dhe disa zona të Mirditës.

Postime të ngjashme

Covid shuan familjen Cara, ndërron jetën babai, nëna dhe djali i vetëm

T E

Kush është studentja 22 -vjeçare që vdiq nga Covid 19

T E

Di Maio: Vendet skeptike të hedhin poshtë paragjykimet, duhet të nisë procesi i zgjerimit me Ballkanin

S.B.

30 vjet nga eksodi shqiptar, Rama: Vite më parë Italia ishte një ëndërr

S.B.

“Njoftoi trafikantët për hetimin”/ Mbërrin letërporosia nga autoritetet gjermane për ish-zv/drejtorin e OFL, Artan Shkëmbi

S.B.

Rama zbulon detajet e marrëveshjes për Aeroportin e Rinasit

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...