Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Libani arreston 8 emigrantë, pasi dogjën kampin e refugjatëve

Ushtria e Libanit tha të dielën se kishte arrestuar tetë persona pasi një mosmarrëveshje çoi një grup të shtetasve libanezë për të djegur një vendbanim informal të refugjatëve në veri të vendit, raporton France24.

Ushtria tha se “arrestoi dy shtetas libanezë dhe gjashtë sirianë për një mosmarrëveshje personale … midis një numri burrash libanezë dhe punëtorëve sirianë”, sipas një deklarate.

“Burrat libanezë qëlluan me plumba në ajër dhe dogjën çadrat e refugjatëve sirianë,” shtoi ai, pa dhënë hollësi për shkakun e grindjes.

Zjarri të shtunën në mbrëmje çau strehimet me çadra të rreth 75 familjeve pranë qytetit Bhanine në rajonin e veriut të Liban Miniyeh, duke lënë vetëm në qiell të hapur.

Postime të ngjashme

Hungaria mbyllet sërish

T E

Reagime mbi vendimin për të hetuar krimet në territoret palestineze

T E

Tërmet i ri, edhe më i fortë në Zelandën e Re, me magnitudë prej 7,4 ballë

T E

Sulmi terrorist në Suedi, ja çfarë deklaroi policia: Agresori një 20 vjeçar nga Afganistani

S.B.

Pavarësisht vrasjeve, në Mianmar vazhdojnë protestat

S.B.

Sa % e zviceranëve kanë antitrupa

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...