Agjencia Zhurnal.mk
Kulturë

Libri i ushtarit gjerman të UÇK-së, më i shituri në Amazon në Gjermani (Video)

Është bërë e ditur se libri “Frymë lufte”, i ushtarit gjerman të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Roland Bartetzko, është vendosur në vendin e dytë si libri më i shitur në Amazon në Gjermani, transmeton albinfo.ch.

Këtë e ka bërë të ditur vetë autori i librit, Bartetzko, përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook.

“Libri “Frymë Lufte”, tani është libri i dytë më i shitur në Amazon në Gjermani në kategorinë “biografitë e liderëve ushtarakë” dhe i  47-ti në kategorinë “Librat në gjuhë të huaja” dhe gjithashtu libri më i shitur në gjuhën shqipe në Amazon. Falënderoj prej zemres të gjithë lexuesit dhe u uroj lexim të këndshëm!”, ka shkruar Bartetzko.

Shikoni edhe rrëfimin e tij se si vendosi t’i bashkohet Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK).

Postime të ngjashme

“Ariu i Artë” për filmin e pazakontë rumun

S.B.

Në Louvre kthehet parzmorja që ishte vjedhur gati 40 vjet më parë

S.B.

Shkodran Tolaj sjell projektin premierë “Nga Shkupi në Prekaz” për Epopenë e Adem Jasharit në 23 vjetorin e lavdishëm

S.B.

Holandë/ Mbrëmja poetike mbledh poetë shqiptarë dhe holandezë për 7-8 mars

S.B.

Ndahet nga jeta kompozitori i njohur Agim Krajka

S.B.

“Berlinale 2021” në modusin e pandemisë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...