Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Liderët fetar u bëjnë thirrje besimtarëve t’i respektojnë masat kundër coronavirusit

Zhurnal Ads

Shkup, 22 tetor, zhurnal.mk – Liderët fetar të vendit kanë bërë thirrje qytetarëve që t`i respketojnë masat kundër koronavirusit. Në një komunikatë të përbashkët të nënshkruar nga Kreu I KOM-it z.z Stefani, u.d Kreu I BFI-së Shaqir Ef. Fetahu, Peshkopi I Shkupit Kiro Stojanov, Kryetarja e Komunitetit hebraik Romano Nikoliq dhe Përfaqësuesi I Kishës Evangjeliste – metodiste Marjan Dimov apelojnë që tash është koha që secili individ duhet të kujdeset dhe të jep kontributin personal në përballjen me situatën e krijuar.

“Masat duhet t`i respektojmë vazhdimisht, në hapësiar të jashtmë e të brendshme, në temujt fetar, nëpër shtëpitë dhe në sipërfaqet publike. Në këto kohëra të jemi të fortë dhe të vetëdijshëm se sfidat vijnë për shkak të rishqyrtimit personal dhe përforcimit të besimit”, thuhet në apelin e krerëve të bashkësive fetare në vend.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Qyteti i alfabetit pa shkolla shqipe, nga reportazhi i vitit 2017 nuk ndryshon asgjë?

T E

Financial Times: Maqedonia e Veriut po përballet me një sfidë demografike

Z H

S’ka akoma konkurs për Avokatin e Popullit, Stoillkovski: Avokati, me propozim të opozitës

T E

Në Covid-Qendrën e re do të trajtohen pacientët me pamje më të butë klinike

E.E.

Parlamenti Evropian i pakënaqur për bllokimin e Maqedonisë së Veriut

Z H

Ligjet reformuese nuk mund të miratohen pa votat e opozitës

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...