Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Lidhet Tetova me Shkupin kah Radusha, Drejtori Memeti premton edhe asfaltime tjera

Shkup, 8 tetor, zhurnal.mk – Drejtori i NP “Rrugët e Maqedonisë”, Bekim Memeti ka vazhduar me aktivitetet për përmirësimin e rrugëve gjithandej. Ndonëse në kohë pandemie për shkak të virusit Covid 19,është një zonë tjetër që do ti nënshtrohet një rikonstruimi të tërësishëm. Bëhet fjalë për një aks që lidh dy qytetet kryesore të vendit ,Tetovën dhe Shkupin nga zona e Radushës.

Sipas Memetit kjo arterie që lidhë këto vendbanime është prej një rëndësie të veçantë për banorët.

Aktivitetet e drejtorit gjeneral Memeti kanë qenë të shumta dhe janë zonat shqiptare që kanë përfituar në këtë drejtim në nivel shtetërorë.

Poashtu Drejtori i “Rrugët e Maqedonisë, Bekim Memeti do të fillojë asfaltimin e rrugës Zhitoshë -Llozhanë një zonë shumë e rëndësishme për shqiptarët atje.

Postime të ngjashme

Ju del “error” në numrin amë gjatë regjistrimit? Ja si ta tejkaloni pengesën

T E

Edhe Enti i Statistikave nuk kishte internet sot, tha Selami

R Zh

Ende nuk lejohet organizimi i dasmave

T E

Dy të arrestuar pas plagosjes së djalit të Sulejman Rexhepit

T E

Shpërthen zjarr i fuqishëm në fshatrat e Manastirit

T E

Sassoli kërkon Konferencë ndërqeveritare për Shqipërinë

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...