Lidhja Demokratike: Të ketë përgjegjësi për zjarrin në Tetovë

Shkup, 9 shtator – Lidhja Demokratike shpreh ngushëllimet e tij të sinqerta për familjet e viktimave të zjarrit të mbrëmshëm në spitalin e modular në Tetovë.

 

“Në këtë moment, gjëja më e rëndësishme është që organet hetimore të zbulojnë sa më parë shkaqet e tragjedisë së madhe dhe, nëse konkludohet se ka një faktor njerëzor pas saj, të marrin masa të menjëhershme për përgjegjësinë.

LD iu uron shërimit të shpejtë të plagosurve dhe u kërkon mediave që të përmbahen nga spekulimet sensacionaliste”, thonë nga LD.

Related posts

LSDM: Ngushëllime të thella për familjet e viktimave të zjarrit në Tetovë

N E

Në Tabanocë për hyrje në shtet pritet deri 40 minuta

R Zh

Zaev: Deri tani janë regjistruar mbi 1 milion qytetar

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com