Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Lidhja mes krimit dhe elitave politike solli të ashtuquajturën “arratisje” të Mijallkovit

Shkup, 25 shkurt – Lidhja mes grupeve të krimit të organizuar dhe elitave politike, si dhe mosndëshkueshmëria e elitave politike dhe bashkëpunëtorëve në krimin e organizuar, ka sjell në raste të tilla si ky i ashtuquajturi “arratisja” e Mijallkov, kështu ka vlerësuar për mediat në gjuhën maqedoase ish-shefi i Ministrisë së Brendshme, Ljubomir Gjurçevski. Ai thotë se Prokuroria dhe MPB dështuan në mbulimin operativ të Mijallkov, transmeton Zhurnal.mk

Gjurçevski thotë se praktika e tij tregon se shpesh ka njerëz që, pasi ikin, ndryshojnë mendje dhe dorëzohen. Ai beson se në këtë rast prokuroria nuk e përfundoi zbatimin e ligjit për procedurën penale në fushën e policisë gjyqësore, dhe institucionet dështuan për shkak të mungesës së koordinimit dhe vartësisë në procedurë.

Sipas tij, Mijallkov duhej të shkonte në paraburgim për shkak të keqëpërdorimeve marramendëse me arkën shtetërore. (Zhurnal.mk)

Postime të ngjashme

A po fundoset, BDI-ja me ekzekutivin aktual në krye me Artan Grubin ?

R Zh

Liberalët ballkanik për non-pejperin: Kriza e kovidit në rajon dhe BE tokë pjellore për ide të rrezikshme nacionaliste për rishikim të kufijve

R Zh

Carovska: Me ligjin e ri për tekstet shkollore arrijmë në vendet me arsim cilësor

R Zh

IRI: Antisemitizmi ka potencial të rritet në vend dhe rajon

R Zh

Kuvendi i Maqedonisë nesër mban seancën e 32-të

R Zh

Ministria e Kulturës: Shfrytëzuesit e projekteve nga Konkurset vjetore për vitin 2021 duhet të hapin llogari të veçantë të transaksionit

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...