Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Liga Arabe dënon vendimin e Kosovës dhe Serbisë për të hapur Ambasadë në Jerusalem

Liga Arabe nëpërmjet Sekretarit të Përgjithshëm të saj Ahmed Aboul Gheit, e ka dënuar vendimin e Kosovës dhe të Serbisë për të hapur Ambasadat e tyre në Izrael.

Nëpërmjet një deklarate të dhënë sot Gheit tha se ky vendim duhet të shpallet i pavlefshëm

Sipas tij ky vendim është në kundërshtim me vendimin e Kombeve të Bashkuara, të drejtën ndërkombëtare dhe rezolutën e Këshillit të Sigurimit.

Sekretari i Ligës Arabe vendet janë të ndaluara të vendosin Ambasadat e tyre sepse siç deklaron ai Jerusalemi është vend i okupuar, raporton Israelnationalnews

Postime të ngjashme

Policia me masa të ashpra për të parandaluar përhapjen e pandemisë

N E

Vjosa Osmani për ‘The Irish Times’: Kosova synon të padisë Serbinë për gjenocid

N E

BE: Dialogu duhet të jetë prioriteti më i rëndësishëm i Kosovës

N E

14 të vdekur nga coronavirusi dhe 701 raste pozitive për 24 orë

S.B.

Kosnett dhe ministri Mehaj: Të intensifikohet bashkëpunimi në mes dy vendeve në fushën e sigurisë dhe mbrojtjes

S.B.

Kurti ua shpalos programin shefave të BE-së, Szunyog: Do ta përkrahim qeverinë në rrugën drejt Bashkimit Evropian

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...