Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

LIGJI PËR LOJËRAT E FATIT/Xhaferi: Deputetët që do votojnë, nënshkruajnë turpshëm kapitulimin e karrierës së tyre

Shkup, 9 shkurt – Arianit Xhaferi, drejtues i Organizatës “Eco Guerilla” duke folur mbi Ligjin për lojërat e fatit, ka deklaruar se fotografitë e deputetëve të cilat do ta votojnë këtë ligj, siç e quan ai, të mafias, do të ngjiten nëpër mure, përcjell Zhurnal.mk

“Deputetët që do e votojnë ligjin që mban anën e mafias së kazinove duhet ta dinë se e nënshkruajnë turpshëm kapitulimin e karrierës së tyre politike. Fytyrat e tyre do i ngjesim në murin e turpit nëpër qytete e vendbanime nga ata vijnë. Mos votoni ligje që e dëmtojnë votuesin tuaj…”, ka komentuar në rrjetin social “Facebook”, Arianit Xhaferia nga “Eco Guerilla”. (Zhurnal.mk)

Postime të ngjashme

Biznesmenë nga Koçani dhe Berova me interes për masën “Diversifikimi i fermave dhe zhvillimi i bizneseve të vogla”

Z H

Republika Çeke do të dhurojë vaksina për Maqedoninë e Veriut

Z H

Qeveria do të mbajë mbledhjen e rregullt të 92-të dhe tre mbledhje tematike

Z H

Vazhdon debati i përgjithshëm për ribalancin e plotësuar të Buxhetit

Z H

Moti sot në RMV

Z H

Seanca të tre komisioneve kuvendore

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...