Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ligji për mbrojtje të popullatës sonte në seancë plenare

Zhurnal Ads

Shkup, 28 tetor – Ndryshimet dhe plotësimet e Ligjit për mbrojtje të popullatës nga sëmundjet ngjitëse, vonë pasdite kaluan në Komisionin e Shëndetësisë. Ligji para deputetëve në seancë plenare është paraparë që të sillet me procedurë të shkurtër, ndërsa mbledhja është caktuar për sonte në orën 19:30.

Për Ligjin, që miratohet me procedurë të shkurtër dhe ndryshimet e të cilit kanë lidhje me masat për përballje me virusin korona, deputetët e shumicës në pushtet parashtruan pesë amendamente, ndërsa amendamente kishin edhe Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa. Një pjesë e amendamenteve ishin pranuar nga propozuesi.

Anëtarët e Komisionit paradite debatuan edhe për refuzimin që të nënshkruhet borxhi nga Banka Botërore për spitalet për Kovid, por edhe për mungesën e komunikimit mes pushtetit dhe opozitës për masat për virusin korona, ndikimin e ndotjes së ajrit që këto ditë gjithnjë e më shumë po rritet dhe akuzat për moskujdes nga ana e pushtetit.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

KRRE dhe SHGM e thellojnë bashkëpunimin

E.E.

35-vjeçari që vdiq nga Covid 19 nuk kishte asnjë sëmundje tjetër

T E

Rritet nevoja për ilaçe kundër coronavirusit, ka sasi të mjaftueshme

E.E.

Kabineti i Ramës e përmirësoi gabimin: Ky vend i shkëlqyeshëm është në Maqedoninë e Veriut

T E

Zaev paralajmëron pakon e katërt të masave, ja cilat sektore do të ndihmohen

Z H

“Fundjava pa TVSH”, Që tu kthehen parat duhet të bleni produkte vendore ose pajisje kompjuterike

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...