Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ligji për regjistrim do të caktohet më 18 janar

Kryetari i Parlamentit, Talat Xhaferi, sot në takim me gazetarët ka thënë se pandemia ka ndikuar dhe e ka rënduar punën e shtëpisë ligjvënëse.

Ai tha se si rezultat i realitetit të ri, u anuluan edhe zgjedhjet parlamentare, ndërsa foli edhe për ligjin për regjistrimin e popullsisë.

“Në lidhje me ligjin e ri për regjistrim,ligji do të vendoset në seancë më 18 janar. Ligji i përmbush kushtet për zbatimin e regjistrimit, ndërsa zbatimi i plotë do të varet nëse deputetët do të dorëzojnë amendamente dhe nga puna praktike në terren”, tha Xhaferi.

Ndryshe, Kuvendi me punë do të vazhdojë pas 11 janarit, ndërsa seanca e re do të caktohet për më 18 janar./Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Bexheti: Projekti i Poliklinikës është shumë i rëndësishme për nevojat e komunës së Sarajit

T E

Zaev me ofertë opozitës: Ejani në Qeveri por pa Mickoskin

T E

Rënie e shitjes së automjeteve të reja për 33 për qind

R Zh

Filipçe: Nesër arrijnë vaksinat ruse kundër Covid-19

T E

Qytetarëve ju takon, por shumë pak dinë mbi ndihmën juridike falas

T E

Në rritje numri i të infektuarve me Kovid-19, priten sasitë e para të vaksinës Sutinik V

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...