Lila Moss merr komente të shumta pozitive pasi mbajti pompën e saj të insulinës në pasarelë

Lila Moss mund të jetë duke ndjekur hapat e mamasë supermodele Kate, por po bën gjithashtu një emër për veten në industrinë e modës.

 

19-vjeçarja iu bashkua nënës së saj në sfilatë gjatë shfaqjes së modës “Fendi x Versace” në fillim të kësaj jave në Milano, duke ecur me Amber Valletta, Emily Ratajkowski, Naomi Campbell dhe emra të tjerë më të mëdhenj.

Por fansat shpejt vunë re se Moss, e cila ka diabet të tipit 1, tregoi me krenari pompën e insulinës në kofshë ndërsa modelonte një rroba banje të stampuar barok dhe një xhaketë të prerë.

“Absolutisht e dua që ti nuk e fsheh pompën, je një frymëzim për shumë njerëz që jetojnë me diabet T1”, komentoi një person në Instagramin e saj.

“Si një diabetike e tipit 1 (dhe ish -modele), FALEMINDERIT për vendosjen e pajisjes në pasarelë! Ti je një mbretëreshë dhe unë dua t’i shoh këto fotografi kudo, sa më shumë që të ndajmë diabetin T1 aq më mirë”, tha një tjetër.

Ndërsa Moss ende nuk i është përgjigjur lavdërimeve, ajo së pari foli për sëmundjen e saj në një intervistë të vitit 2020.

“Unë mendoj se jo shumë njerëz e dinë që kam diabet. Nuk është e dukshme nga jashtë, kështu që askush nuk do ta dinte vetëm duke të shikuar ty. Unë kam tipin 1”, tha ajo për The Kit. 

Related posts

Postoi foto me armë, policja kosovare i përgjigjet ndjekësit pasi i tha të shkoi në veri

Lea Muslija

Fifi thotë se nuk i beson meshkujve: U nda nga unë sepse nuk i pëlqente që qaja

D V

Zaimina Vasjari la anash muzikën emërohet në postin e rëndësishëm të sektorit publik

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More