Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Limaj thotë se pret ofertë nga PDK-ja për koalicion

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë sot gjatë ditës se është duke pritur ofertë nga Partia Demokratike e Kosovës, për koalicion parazgjedhor, njofton Insajderi.

Këtë deklaratë Limaj e dha gjatë vizitës së bërq sot në Organizatën e Veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

“Jemi në negociata me PDK-në për koalicion parazgjedhor. Nuk kemi ndonjë ofertë, por tash i mbetet PDK-së që të vendos”, ka thënë Limaj.https://tinyurl.com/y4tkrgmb

Ndryshe, Gjykata Kushtetuese mori vendim për rastin e deputetit Etem Arifi, vota e të cilit ishte vendimtare për formimin e Qeverisë së drejtuar nga Avdullah Hoti.

Postime të ngjashme

KQZ nis numërimin e votave me kusht

T E

Bajatoviq: Elita e SHBA-së ka nevojë të prodhojë probleme, por s’është lehtë të shantazhohet Serbia

T E

Sulmi kibernetik në Ministrinë e Financave, Policia jep detaje

T E

Agani: Qeveria do të formohet në fund të marsit

T E

Vidhet vetura afër Drenasit, hajnat u futën në garazhdë dhe e morën “Pasatin”

T E

Rritet numri i rasteve aktive me Covid në Kosovë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...