Lingenfelter zbuloi “Cunningham 60th Anniversary C8 Corvette”

Akorduesi Lingenfelter Performance Engineering, i specializuar në shkatërrimin e veturave GM, ka prezantuar një version të veçantë të C8 Corvette.

 

Chevrolet Corvette konsiderohet nga shumë njerëz si makina sportive “kryesore” amerikane, dhe ky model aktualisht është në gjeneratën e tij të tetë. Ka qenë në treg për më shumë se gjysmë shekulli, dhe modeli i fundit C8 është aq i popullarizuar sa Chevrolet nuk mund të plotësojë kërkesën.

Që nga ardhja e modelit C8, shumë akordues kanë krijuar versionet e tyre të veçanta, dhe përkundër përpjekjeve të GM për t’i parandaluar ata ta bëjnë këtë, janë shfaqur disa kopje jashtëzakonisht të shpejta.

Tani fokusi është në akorduesin Lingenfelter Performance Engineering nga Micihan, i cili prezantoi versionin e veçantë të modelit të quajtur 60th Anniversary Cunningham C8 Corvette.

Makina u emërua pas Briggs Cunningham, i cili drejtoi një Corvette C1 në një garë 24-orëshe në Le Mans në vitet 1960. Aksesorët aerodinamikë janë vepër e Peter Stevens Design dhe përfshijnë një ndarës të përparmë, krahë anësorë dhe një spoiler të pasmë.

Vetura ka rrota aliazh të falsifikuara nga HRE me goma Michelin Michelin 4S, si dhe frena Alcon / RB Performance gjersa brenda ka ulëse sportive.

GM kufizon ndjeshëm akorduesit duke “mbyllur” njësinë ECU, por Lingenfelter prapë arriti të “shtyjë” degën e shkarkimit Flow Corsa nën kapuç, e cila kalon në një sistem të ri të shkarkimit, dhe gjithashtu ka marrje ajri me performancë të lartë. Do të prodhohen vetëm 60 kopje.

Related posts

Bentley Bentayga me rrota me fibra karboni

D V

Mbërrin Cobra AC elektrike

D V

Dorëzohet kopja e fundit e Bugatti Divos – çmimi kap shifrat e pesë milionë eurove

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com