Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Liqeni i Pogradecit pushtohet nga dhjetëra flamingo

Liqeni i Pogradecit është pushtuar nga dhjetëra flamingo. Ky është një fenomen i rrallë që ndodh për herë të parë në këtë liqen.

Flamingot kanë zgjedhur fshatin e Tushemishtit për të pushuar dhe për të marrë vëmendje si rrallë herë nga qytetarët dhe vizitorët.

Specialistët shprehin habi për këtë shpend, i cili ka pushtuar vijën liqenore të fshatit turistik të Tushemishtit, ndërsa shtojnë se ardhja e tyre është e përkohshme.

Flamingot janë shpendë të cilët i gjejmë në lagunën e Karavastasë dhe atë të Nartës, ndërsa për qytetin e Pogradecit është diçka e rrallë/Dita.

Postime të ngjashme

Pse macet sjellin kafshë të ngordhura në shtëpi?

Dafina Vidishiqi

A ndikon shikimi i televizionit në dobësimin e vëmendjes të fëmijës? Shkenca vërtetoi se jo

Dafina Vidishiqi

Britanikut i erdhi një kartolinë nga një ‘fëmijë i panjohur’, gruaja ia shkatërroi laptopin dhe televizorin – u bë vonë kur e kuptoi se për çfarë bëhej fjalë

Dafina Vidishiqi

Test psikologjik/ Ajo që shihni në fillim ju tregon se çfarë përshtypje lini tek njerëzit e tjerë

Dafina Vidishiqi

Misteri që zgjati për 25 vjet: Dy vajza shkuan në një ‘hotel të përhumbur’ dhe që atëherë nuk i ka parë askush

Dafina Vidishiqi

Është më e madhe se një fushë futbolli dhe vazhdon të rritet – një gropë në Meksikë ka “gëlltitur” një shtëpi, por edhe dy qen

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...