Agjencia Zhurnal.mk

Liria e medias, Bushati: Koinçidencë e keqe! Vendet që kanë avancuar me integrimin në BE kanë më pak liri të medias

Raporterët pa kufij ka publikuar Indeksin e Lirisë së Medias për 2020 ku Shqipëria renditet e 84-ta në 180 vende të botës.

Referuar vendeve të rajonit, sipas këtij raporti, vendi ynë renditet i treti pas Bosnje dhe Herecegovinës dhe Kosovës.

Për ish ministrin e Jashtëm Ditmir Bushati është një rastësi jo dhe aq e mirë fakti që vendet që kanë avancuar më shumë në bisedimet me Bashkimin Evropian kanë më pak liri të medias.

Sipas këtij Indeksi, Serbia dhe Mali i Zi, vende që tashmë kanë nisur procesin e negociatave prej kohësh renditen të fundit në rajon përsa i përket lirisë së medias.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...