Lirim Kastrati: I lumtur me fitoren, ndaj Greqisë për tri pikë pasi kthehet edhe Milot Rashica

Lirim Kastrati ka qenë njëri prej protagonistëve në fitoren e Kosovës kundër Gjeorgjisë sonte, pavarësisht se ai humbi një rast të artë për të shënuar në fitoren 1-0.

 

Kastrati ka thënë se i ka humbur disa shanse, por është shprehur i lumtur që Kombëtarja i është kthyer fitoreve.

“Jam i lumtur që ju kthyem fitoreve dhe është një ndeshje shumë motivuese ku jemi të motivuar për ndeshjen kundër Greqisë”.

Ai madje ka thënë se kthimi i Milot Rashicës në ndeshjen e radhës do ta kompletojë ekipin.

“Shpresoj që në ndeshjen e radhës që ta fitojmë edhe kundër Greqisë. Jam i sigurt që do ta fitojmë atë ndeshje për shkak se do të jetë aty edhe Miloti”, ka thënë Kastrati.

Kosova do të luajë pas tri ditësh me Greqinë.

Related posts

David Haye rikthehet me fitore në boks, i kërkon përballje Tyson Furyt

D V

Barca shpëton nga humbja, barazon në fund ndaj Granadas

D V

Armata e Chelseat në huazim: Cilët lojtarë të The Blues luajnë nëpër botë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More