Lirohen aktivistët e arrestuar të PSD-së

Dardan Molliqaj, Teutë Rrusta, Qëndrim Sahiti, Agron Kabashi edhe Zgjim Hyseni janë liruar në procedurë të rregullt pasi u arrestuan këtë të martë në aksionin që zhvilluan për të penguar fjalimin e kryetares së Dhomave të Specializuara, Ekaterina Trendafilova.

 

Zëdhënësi i policisë për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci, ka konfirmuar për Klankosova.tv, duke thënë se veprimet e aktivistëve ishin determinim për reagimin e policisë.

Related posts

Ministri i Brendshëm i Kroacisë, Bozinoviq: Po shkëmbejmë informacione me ministrat Mehaj dhe Sveçla

D V

Helmimi i banorëve të Deçanit, fillon raportimi i drejtorit të AKI-së para deputetëve

D V

Kosova regjistron 4 raste të reja me Kovid-19 në 24 orët e fudit

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More