Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi Maqedoni

Lirohen çmimet e naftës dhe benzinës

Shkup, 29 mars – Zhurnal.mk – Me vendim të Komisionit Rregullator për Energjetikë, nga sonte në mesnatë, çmimet e benzinës EUROSUPER BS 95 dhe 98 do të lirohen për një denar, informon Zhurnal.

Kështu, çmimet e reja të BS 95 do të jenë 66 denarë për litër, ndërsa BS 98 – 68 denarë.

Çmimet e EURO DIZEL lirohen për 1 denar e gjysmë dhe çmimi i ri do të jetë 55 denarë për litër.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Visar Ganiu: Urime Drita Islami – suksese edhe në gara të tjera të përmasave botërore

R Zh

Karakachanovi kritikon Borissovin për “kthesën” në qëndrimin e tij ndaj RMV-të

R Zh

Nikollovski: VMRO nuk do të lejojë zgjedhje lokale pa ‘fingerprint’

R Zh

Koalicioni ASH – Alternativa kërkojnë dorëheqjen e Mila Carovskës

R Zh

Janë regjistruar tetë raste të reja me Kovid-19, nuk ka të vdekur

R Zh

Bislimovski: KRRE duhet ta përcaktojë edhe çmimin e ujit

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...