Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi Maqedoni

Lirohet benzina, çmimi i naftës ngelet i njejtë

Shkup, 12 prill – Zhurnal.mk – Çmimet e benzinave lirohen për gjysmë denari, ndërsa dizeli ngelet i njejtë. Kështu vendosi sot Komisioni Rregullator për Energjetikë, informon Zhurnal.

Çmimet e reja të benzinës BS – 95 do të jenë 67 denarë për litër, ndërsa BS – 98 – 69 denarë për litër. Derivatet dizel ngelin në të njejtin çmim – 58 denarë për litër.

Për gjysmë denari lirohet dhe vaji ekstra i lehtë, dhe do të kushtojë 57,5 denarë për litër.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

“KUJDES”/ Lajmi në disa media maqedonase për një incident, krisma me armë dhe për viktima në Çento, i PAVËRTETË (Fake News)!

R Zh

Vetoja bullgare mund të shkaktoj krizë politike në vend

R Zh

Zhurnal raporton / Aksident i rënd në Çento-Shkup

mobile

Akuza të tjera ndaj ish-kryeministrit maqedonas Nikolla Gruevski

R Zh

Izet Mexhiti: Urime dhe për shumë vite festa e Fitër Bajramit

R Zh

George Robertson: Bullgaria të tërheq veton kundër Maqedonisë së Veriut

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...