Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Lista e besimit te markat e telefonit: Vendi i parë i papritur

Zhurnal Ads

Kompania Counterpoint ka bërë një “listë besimi”, e cila rendit të gjithë prodhuesit e celularëve Android.

Ato renditen bazuar në katër kritere – softueri, siguria, cilësia e ndërtimit dhe përdorimi i tij, transmeton Telegrafi.

Siç është theksuar nga kompania Counterpoint, softueri dhe azhurnimet e sigurisë për telefonat Android janë një segment kritik sepse, për shkak të pandemisë, shumë më tepër njerëz po përdorin internetin për të punuar nga shtëpia.

Për të dytin vit radhazi, Nokia është në krye të kërkimeve të tyre në ofrimin e mbështetjes për klientët në këto dy aspekte, dhe deri në 98% e prodhuesve nuk ofrojnë azhurnime të qëndrueshme të programeve dhe programeve të sigurisë.

Duhet të plotësohen disa kritere në mënyrë që prodhuesit të jenë në këtë listë sa më shumë që të jetë e mundur: përveç softuerit dhe azhurnimeve të sigurisë, testohet rezistenca, gërvishtjetm provat termike, rëniet etj.

Në vendin e dytë në “listën e besimit” është OnePlus, ndjekur nga Samsung, Realme, Xiaomi dhe Huawei. 10-të më të mirat plotësohen nga Oppo, Lenovo, LG dhe Vivo.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

HTC Desire 20 Pro lansohet në Evropë

admin

Google prezanton Nearby Share – konkurrentin direkt të Apple AirDrop

admin

Bie nga sistemi platforma e mesazheve “Signal”

S.B.

Kështu mund të duket telefoni tjetër i palosshëm nga Samsung – me një ekran që “futet brenda dhe tërhiqet jashtë” kur t’a përdorni pajisjen

admin

Apple njofton se do të ketë event me datën 10 nëntor, në lidhje me një llaptop Mac të ri

Z H

Facebook largon opsionin Like nga faqet

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...