Lista e shteteve që mund të udhëtojnë në SHBA pa viza

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë vendosur heqjen e vizave edhe për Kroacinë.

Ky është vendi i fundit që i shtohet listës me 40 shtete, qytetarët e të cilëve mund të udhëtojnë drejt SHBA-së, për turizëm apo biznes, pa pasur nevojën e një vizë.

Ja lista e shteteve që mund të udhëtojnë dhe qëndrojnë 90 ditë në SHBA për biznes ose turizëm pa qenë nevoja për vizë: Andorra, Australia, Austria, Belgjika, Brunei, Kili, Republika Çeke, Danimarka, Estonia, Finlanda, Franca, Gjermania, Greqia, Hungaria, Islanda, Irlanda, Italia, Japonia, Letonia, Lihtenshtajni, Lituania, Luksemburgu, Malta, Monako, Holanda, Zelanda e Re, Norvegjia, Polonia, Portugalia, San Marino, Singapori, Sllovakia, Sllovenia, Koreja e Jugut, Spanja, Suedia, Zvicra, Tajvani, Mbretëria e Bashkuar dhe Kroacia.

Vendimi për Kroacinë u përshëndet nga sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken, i cili shkroi në faqen e tij zyrtare në Twitter se mirëpriste në lëvizjen e lirë aleaten e NATO-s dhe partneren e patundur të SHBA-së, Kroacinë. \euronews

Related posts

Kina garanton sigurinë e centralit bërthamor të Taishan-it

Redaksia

India miraton vaksinën e parë në botë të ADN-së kundër koronavirusit

Redaksia

A janë vaksinat kineze efektive ndaj variantit Delta

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More