Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Lista Serbe akuzon Trajkoviq: Po mbron vetëm interesat e Kurtit dhe njerëzve rreth tij

Subjekti politik Lista Serbe i ka reaguar ish-deputetes së Kuvendit të Kosovës, Rada Trajkoviq, i cili tha për presidentin serb Aleksandar Vuçiq se “është ulur ballë përballë me të arratisurin, Milan Radojqiq.

Kjo parti, nëpërmjet Twitter-it, ka thënë se Trajkoviq po mbron vetëm interesat e kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtit, si dhe njerëzve rreth tij.

“Të gjithë sot flasin për një foto të Vuçiqit të mëhershëm, por kjo foto e Vuçiqit është shumë më interesante për mua, duke qëndruar ballë për ballë me të arratisurin nga drejtësia, z. Radoičić”, thuhet në postim të ish-deputetes së Kosovës.

“Normalisht, të dy janë pa maskë, kështu që vërehen lehtësisht”, shtoi tutje ajo.

“Ne e mbrojmë presidentin tonë sepse i besojmë atij, ashtu si na beson ai neve. Ju po mbroni interesin e Kurtit dhe njerëzve rreth tij, duke pritur lëmoshë për të cilën do të shisnit interesat e serbve”, iu kundërpërgjigj Lista Serbe në atë postim.

Postime të ngjashme

Osmani falënderon Japoninë për mbështetjen në fushën e shëndetësisë

S.B.

Haxhiu tregon se a do të konfiskohet edhe pasuria e qytetarëve

S.B.

Kosova regjistron 12 viktima dhe 494 të infektuar me koronavirus

S.B.

Vendos Qeveria, 60 milionë euro kredi për blerjen e vaksinave antiCOVID-19

S.B.

PSD-ja vendos flamurin e UÇK-së në oborrin e Presidencës

S.B.

Qeveria miraton koncept-dokumentin për konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...