Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Lista Serbe kërkon rifillimin e dialogut: Të zbatohen edhe marrëveshjet e arritura deri më tani

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, i shoqëruar nga zëvendësi i tij, Dalibor Jevtiq, u takuan me emisarin special të Bashkimit Evropian për dialogun Prishtinë-Beograd, Miroslav Lajçak.

Edhe në këtë takim thuhet se temë qendrore ishin zgjedhjet e parakohshme parlamentare që u mbajtën në shkurt si dhe vazhdimi i dialogut mes Kosovës dhe Serbisë.

Zyrtarët e Listës Serbe theksuan se është shumë e rëndësishme që të vazhdohet dialogu mes palëve, ndërsa thanë se duhet të zbatohen marrëveshjet e nënshkruara deri më tani nga ana e Kosovës pasi janë thelbësore për qytetarët e komunitetit serb në vend.

Postime të ngjashme

Konjufca uron qytetarët për muajin e Ramazanit: Ta bëjmë Kosovën vend më të mirë

S.B.

Bekim Haxhiu: Jam duke e pritur një përgjigje për sigurimin e 1 milion vaksinave brenda tri ditësh

S.B.

Sot mbahet seanca e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për Kosovën

S.B.

BIK fton besimtarët që janë me Covid-19, mos të shkojnë në xhami

S.B.

Sot konstituohet Komisioni për Ekonomi dhe ai për Bujqësi

S.B.

Gjuriq pas paralajmërimit për reciprocitet: Vuçiq nuk i lejon kërcënimet e Kurtit

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...