Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Listës së Vetëvendosjes i bashkohet edhe Vasfije Goodman

Sips burimeve të brendshme të redaksisë së meKryeministrin.info listës së Lëvizjes Vetëvendosje i është bashkuar Vasfije Krasniqi Goodman.

Vasfija është një aktiviste e shquar për të drejtat e grave në Kosovë.

Ajo u bë e njohur teksa doli publikisht dhe foli për përjetimet e saj në vitin 1999.

Si duket për Lëvizjen Vetëvendosje, ajo është një vlerë e shtuar dhe e cila ka pasuruar listën e kandidatëve të këtij subjekti.

Vasfija Krasniqi Goodman, do të jap një kontribut të madh sidomos në realizimin e të drejtave të grave në Kosovë dhe të mbijetuarave të keq-trajtimit nga ana e aparatit shtetëror serb.

Postime të ngjashme

Fitoi betejën me komunizmin, por jo atë me kancerin/ Shuhet para kohe Agustin Miraka

T E

Buxhovi: LDK’në nuk e ka themeluar Ibrahim Rugova

T E

Mësohet nëse do të vendosen nesër masa të reja anti-Covid në Kosovë

T E

Ndëroi jetë Murat Jashari, vëllai i Komandant Kumanovës

T E

Hapen zyrat ndërlidhëse për bashkëpunim Kosovë-Israel

T E

Rritet numri i të infektuarve, 568 raste pozitive dhe katër të vdekur nga coronavirusi për 24 orë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...