Agjencia Zhurnal.mk
Bota

LIVE/Avioni me pasagjerë bie në det në Indonezi, asnjë i mbijetuar

Një avion pasagjerësh me më shumë se 50 persona në bord është zhdukur pas ngritjes nga kryeqyteti indonezian Xhakarta.

Sriwijaya Air Boeing 737 humbi kontaktin gjatë rrugës për në Pontianak në provincën Kalimatan, thanë zyrtarët.

Faqja e webit për ndjekjen e fluturimeve tha se avioni kishte humbur në më shumë se 3000 m në lartësi për një minutë, raporton BBC.

Ministria  e transportit tha se përpjekjet e kërkimit dhe shpëtimit ishin në proces.

Një avion me pasagjerë i linjës ajrore Sriwijaya u zhduk nga radari pak pasi ishte ngritur nga aeroporti i Xhakartës në Indonezi.

Avioni po fluturonte drejt qytetit Pontianak.

Të dhënat tregojnë se avioni humbi mbi 3 mijë metra lartësi në më pak se një minutë.

Pamjet e medieve lokale tregojnë se avioni ka rënë në det. Peshkatarët kanë gjetur edhe mbetje të këtij avioni.

Në bord ishin 62 pasagjerë, përfshi shtatë fëmijë dhe gjashtë anëtarë të ekuipazhit.

Postime të ngjashme

Kinën dhe Rusinë i bashkon biznesi në Serbi

D V

Policia ukrainase e gjen të varur aktivistin e zhdukur bjellorus

D V

Papa Françesku do të takohet me romët e Sllovakisë

D V

Iranit do t’i përgjigjemi në mënyrë kolektive, thotë SHBA-ja

D V

Kina jep 350 milionë doza vaksina për partnerët e nismës “Një brez, një rrugë”

Z H

Kinë, vlera industriale e sistemit të navigimit satelitor “Beidou” do të zërë 25 % të tregut global

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...