Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Liverpool arrin marrëveshje me Davies

Liverpool ka arritur marrëveshje me Ben Davies për transferimin e tij në Anfield.

Mbrojtësi i Preston North End, Ben Davies, është gati të bëjë një hap të çmendur në karrierën e tij profesionale, pasi do të transferohet nga Championshipi anglez tek kampioni i Premierligës, Liverpool.

Davies thuhet te jetë zgjidhja e Klopp, për mungesat në mbrojtje të “The Reds”, edhe pse 25 vjeçar ai ka eksperiencë në futbollin anglez. Që nga viti 2013, ai ka regjistruar 135 paraqitje për skuadrën e Preston dhe ka shënuar 2 gola.

Sipas gazetarit italian, Fabrizio Romano, Davis ka arritur marrëveshje personale me Liverpool dhe transferimi i tij në Anfield do të bëhet zyrtar në orët e ardhshme. Vlera e transferimit të tij kap shifrën rreth 4 milinë funte, Davies pritet të kompletojë testimet mjekësore sot dhe të zyrtarizohet si lojtari më i ri i Liverpool.

Postime të ngjashme

Vedat Muriqi shuan spekulimet rreth të ardhmes së tij: Do të qëndroj te Lazio

D V

Chelsea i pakënaqur me çmimin e kërkuar nga Sevilla për Kounden

D V

Toni Kuka na thotë mirëmëngjesi nga Tokio, tregon se po i sjellin dy medaljet e arta në atdhe

D V

Real Madridi konfirmon edhe një rast me Covid-19

D V

Buffon tregon historinë se si vendosi të ishte portier

D V

Milani mund të përdorë klauzolën e Pessinas për të transferuar Ilicicin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...