Liverpooli e nis në sulm ndaj Milanit – shënon Alexander-Arnold, ndërsa Salah huq penalltinë

Liverpooli ka arritur të shënojë që në rastin e parë serioz ndaj Milanit, në ndeshjen e parë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

 

Anglezët e kanë nisur shumë mirë ndeshjen, duke rrezikuar disa herë.

Në minutën e 9-të, Trent Alexander-Arnold u fut në zonë gjuan, ndërsa nga topi i devijuar pëson Mike Maignan (1-0).

Vetëm pak minuta më pas Ismael Bennacer luan me dorë në zonë, ku gjyqtari akordoi penallti.

Nga pika e bardhë gjuan Salah, por Maignan mbron goditjen e tij, dhe të një sulmuesi tjetër të Liverpoolit pastaj.

Deri më tani Liverpooli po luan shumë mirë, ndërsa Milani ende nuk po arrin të tregojë vetën. 

Related posts

PSG e pandalshme në merkato, objektivi i radhës është Paul Pogba

Z H

Golashënuesi i dyfishtë, Otto John: Kam pasur shumë presion pa shënuar

D V

Askush si Barcelona, vaksinon gati 100 për qind të lojtarëve dhe stafit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More