Liverpooli nuk heq dorë nga Dembele

Liverpooli është duke insistuar në transferimin e Ousmane Dembeles nga Barcelona.

 

The Reds po planifikojnë që të transferojnë anësori francez qysh në afatin e janarit, por një operacion i tillë do të jetë i vështirë.

Dembele po vazhdon të vuajë nga lëndimet, por Barcelona beson se ai mund të bëhet një lojtar kyç kur luan rregullisht.

Por, sipas asaj që raporton Mundo Deportivo, Liverpooli mund të pres deri në verën e vitit të ardhshëm dhe ta marrë francezin si lojtar të lirë.

Kontrata e tij skadon pikërisht në qershor të vitit të ardhshëm, dhe lojtari ende nuk ka filluar bisedimet për kontratën e re.

Sulmuesi po pëlqehet shumë nga Jurgen Klopp, pasi driblimet dhe shpejtësia që ka mund ta ndihmojnë shumë skuadrën.

Related posts

Starti si në ëndrra i Kreshnik Ukës këtë sezon, gjashtë golat e tij e bëjnë Drenicën lider në BKT Superligë

D V

Fjalët e para të Jose Mourinhos si trajner i Romës: Pres që klubi të më bëjë dhuratë në këtë afat kalimtar

D V

Osmani: Majlinda është Kosova, për ne mbetet kampione olimpike e përhershme

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More