Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Liverpooli thyen rekordin historik: 5 humbje radhazi në shtëpi

Rekordi negativ i Liverpoolit këtë sezon në Ligën Premier ka goditur një pikë të re, pasi Reds tani kanë humbur pesë ndeshje radhazi të ligës në Anfield për herë të parë në historinë e tyre.

Mason Mount shënoi në pjesën e parë të enjten ndërsa skuadra Chelseat dënoi Liverpoolin në një humbje tjetër në Anfield.

Kjo humbje ka çuar në pesë numrin e ndeshjeve të humbura radhazi të Liverpoolit në shtëpi, një rekord absolut negativ i gjithë historisë.

Reds kishin plot 129 vjet që nuk e kishin përjetuar këtë seri humbjesh.

Seria e disfatës së Liverpoolit për humbje në shtëpi në ligë filloi në mes të janarit me një humbje tronditëse 1-0 ndaj Burnley.

Më pak, ekipi i Jurgen Klopp humbi 1-0 nga Brighton, 4-1 nga Manchester City dhe 2-0 nga Everton në kampionat.

Postime të ngjashme

Goce Sedlloski emërohet trajner i ri i FC Shkupit

Z H

E ardhmja e Mbappe, Pochettino: Do luftoj deri në pikën e fundit për të

Z H

Pique rrezikon të humbasë finalen e Kupës së Mbretit

Z H

Leon Dajaku ia huq keq, thotë se në Kosovë flitet “kosovarçe”

Z H

Solskjaer: Roma klub me histori, mezi po e presim sfidën gjysmëfinale

Z H

Ekipi i NBA-së pranë shitjes për vlerën e 1.5 miliardë dollarëve

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...