Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Lladrovci në darkë me ish kongresistin republikan Weller, krenar me miqësinë

Zhurnal Ads

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka darkuar mbrëmë me mikun e tij, ish kongresistin republikan, Jerry Weller, anëtar i Kongresit Amerikan 1995-2009. Z. Lladrovci ka theksuar se “darka me z. Weller është dëshmi e këtij respekti të ndërsjellë dhe me vlerë”.

Ndërsa në darkë mori pjesë edhe Arben Ahmeti, të cilin e ka falënderuar duke e bërë bashkëbisedimin edhe më të këndshëm e më të paharrueshëm.

Ja postimi i z. Lladrovci në fb:

Miqësia ime me ish kongresistin Jerry Weller, pjesë e Kongresit Amerikan, 1995-2009, është shumë e çmuar dhe e ruaj me respekt të thellë. Darka me z. Weller është dëshmi e këtij respekti të ndërsjellë dhe me vlerë. Me këtë rast, e falënderoj Arben Ahmetin, i cili na u bashkëngjit, duke e bërë bashkëbisedimin edhe më të këndshëm e më të paharrueshëm. Miqësia e kombit amerikan me kombin tonë, e filluar nga Presidenti Wilson vijon deri në ditët e sotme dhe do të vazhdojë përgjithmonë, miqësi e mbështetur në traditë dhe vlera, duke rezultuar në përkrahje pa rezervë. Kujtojmë këtu me nderim ditët e rënda për të gjithë neve kur rrezikoheshim si komb e si popull. Kosova është e bekuar me miqësinë amerikane. Faleminderit miku im Jerry Weller!

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Hoti: Nuk do të bëj pazare dhe koncesione me territorin e Kosovës

admin

Ganimete Musliu propozon për presidente Margarita Kadriun

T E

Dyshohet se xhaxhai e privoi nga jeta në Drenicë gjatë luftës, ja ҫfarë ndodhi tani me trupin e 16-vjeçares

admin

Policia e Kosovës për 24 orë arreston 19 persona

admin

Osmani falënderon Greqinë për mbështetje – shpreson për njohje formale

admin

AUV-i asgjësoi 400 mijë kilogramë produkte ushqimore

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...