Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Llapi nuk tërhiqet nga garat, i premtohet nga FFK-ja se nuk do të dëmtohen prapë

Llapi përmes një postimi ka bërë të ditur se nuk do largohen nga garat.

Trajneri Tahir Batatina është takuar me presidentin e FFK-së, Agim Ademi dhe kanë diskutuar lidhur me ndeshjen e djeshme mes Llapit dhe Dritës.

Këtë e ka bërë të ditur klubi përmes një komunikate.

Njoftimi i plotë pa ndërhyrje:

KF Llapi vendos që edhe një herë t’i vazhdoj garat

Morëm premtime që nuk do të dëmtohemi më!

Prishtinë, 2 nëntor 2020 – Pas takimit që patëm me kryetarin e FFK-së, Agim Ademi si dhe nënkryetarin, Agim Dibrani është diskutuar ndeshja e djeshme ndërmjet Llapit dhe Dritës, në të cilën skuadra jonë u dëmtua në mënyrë të tmerrshme nga gjyqtarët e ndeshjes.

Në takimin e sotëm, kryetrajneri i KF Llapi, Tahir Batatina shfaqi brengën e tij në lidhje me referimin nga fillimi i këtij edicioni, duke menduar seriozisht tërheqjen nga garat e Superligës për këtë edicion. Por krerët e FFK-së theksuan që KF Llapi e meriton të jetë pjesë e Superligës dhe më nuk do ketë tendenca dhe dëmtime ndaj klubit.

Pas takimit me FFK-në, u organizua mbledhja online me kryesinë e klubit, të cilët edhe pse të tronditur nga referimi i djeshëm, menduan që duhet të jemi në gjendje gadishmërie të zhvillojmë kampionatin deri në fund, pa marrë parasysh ngjarjet e ndodhura së fundmi në dëm të KF Llapit”, ka shkruar klubi në Facebook.

Postime të ngjashme

Tuchel i lumtur me kalimin në gjysmëfinale

Z H

Gattuso drejt Fiorentinës, Napoli studion dy alternativa për stolin

Z H

Dënohet gjyqtari që nuk e pranoi golin e Ronaldos kundër Serbisë

Z H

Ndizet gara në Kupën e Shqipërisë, sot përcaktohen finalistet

Z H

Mbrojtësi i Bayern Munich pas eliminimit: Shpresojë që PSG ta fitojë Ligën e Kampionëve!

Z H

Martohen dy gjyqtarët e famshëm, Howard Webb dhe Bibiana Steinhaus

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...