Agjencia Zhurnal.mk

Llapjani martohet në kohë pandemie, i mbledh edhe do krushqi

Ndonëse në Republikën e Kosovës janë 510 persona të infektuar me koronavirus dhe 12 persona kanë vdekur, ende kosovarët nuk po e marrin seriozisht këtë virus vdekje prurës.

Në komunën e Podujevës sot është martuar një qift sikur në ditët e përditshme, pra me krushqi e një atmosferë festive në oborr të shtëpisë.

Edhe pse grumbullimet e njerëzve janë ndaluar tash e një muaj ky çift nuk duket se i ka prishur planet e tyre për martesë.

Dasma në lagjen e Dëshmorëve në Podujevë është përcjellë sipas traditave këtë të diele, me flamur në maje të shtëpisë e me mysafirë të shumtë.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...