Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Lleshaj ndërron mendje nga Elbasani: Nuk dorëhiqem, kam një mision për të kryer

Zhurnal Ads

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka deklaruar nga Elbasani se nuk do të dorëhiqet nga detyra, por do të vijojë punën, pasi siç shprehet, ka një mision për të kryer si dhe përgjegjësi zyrtare.

Lleshaj ka sqaruar edhe qëndrimin kontradiktor në Vlorë javën e kaluar.

“Asnjë deklaratë e kundërt nuk ka qenë, as në Shkodër as në Vlorë, thjesht kam dhënë përgjigje logjike për pyetje të tilla. Nuk kam dhënë dorëheqjen, tani jam në detyrë. Unë nuk dorëhiqem, unë ec përpara sepse kam një mision për të kryer, kam një përgjegjësi zyrtare“, u shpreh Lleshaj.

Dy deklaratat e fundit të Lleshajt kanë qenë të papritura, pas asaj që tha nga Vlora se nuk do të ishte më ministër i Brendshëm, duke paralajmëruar kështu largimin nga posti.

Zërat për largimin e tij u përforcuan edhe më shumë nisur nga raportet e tensionuara të Lleshajt me Ramën, pasi në një nga mbledhjet e qeverisë, ata kishin debatuar ashpër me njëri-tjetrin, aq sa mësohet se Rama i është drejtuar ministrit me fjalët: “Zhduku, mos të të shoh më”. 

Mesa duket afrimi i zgjedhjeve dhe rritja e tensionit politik brenda PS-së, bënë që Rama ta kursejë Lleshajn.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Rama: Përmes E-albania mund të merret paketa 100% e rimbursueshme për trajtimin ambulator anti-Covid19 në banesë

S.B.

Cakaj takon kreun e Medvegjës, flasin për gjendjen e rëndë të shqiptarëve atje

T E

Ish-kreu i ‘Grupit të Zjarrit’: Në 21 Janar u dhanë urdhra në radio për të qëlluar, ja kush e hapi portën e Kryeministrisë

T E

‘Ura tjetër po merr formë’- Rama poston pamjet nga punimet në Rrugën e Arbërit

S.B.

Tërmeti i sotëm nuk kishte lidhje me atë të 26 nëntorit, flet sizmiologu i njohur

T E

Teknologjia në zgjedhje, cilat janë propozimet e PD-së për projektin pilot

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...