Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Lloji i ri i korona virusit nuk është prezent në Maqedoni

Shkup, 22 janar – Zhurnal.mk – Mutacioni i korona virusit i cili ishte regjistruar së pari në Britani të Madhe, nuk është prezent në Maqedoni. Kështu thonë analizat e bëra në laboratorinë e ASHAAM, informon Zhurnal.

Për këtë bëri të ditur sot ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe.

Ministri gjithashtu tha se situata momentale nuk do të kontribojë në lehtësimin e masave. Sipas paralajmërimeve të tij, tani me shumë kujdes do të ndjeket gjendja pas fillimit të gjysmëvjetorit të dytë.

“Viti shkollor po vazhdon, e kështu vazhdojnë dhe masat kundër covid. Të gjithë duhet të jemi të kujdesshëm. Do t’i analizojmë numrat për propozime eventuale të tjera”, tha Filipçe.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Bilall Kasami: 2 deputetë të opozitës shqiptare do t’i bashkohen shumicës

R Zh

Editorial në News Week / Biden të luftojë për drejtësinë në Ballkan

R Zh

Ministri Hoxha takon prodhuesit e orizit

T E

Votëbesimi i Qeverisë mund përsëri të vendoset në test, pa kaluar 90 ditë

T E

Zjarr tek liqeni Treska, dyert e mbyllura e zjarrfikësit nuk mund të hyjnë?

T E

Kasami: Grafa etnike do të bëhet realitet

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...