Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Llukarevska: Janë rreth 500 kompani që kanë abuzuar me ndihmat e shtetit

Shkup, 30 dhjetor – Drejtoresha e DAP, Sanja Llukarevska, e ftuar në emisionin “Maazina Ekonomike” në Alsat, duke folur për kompani të caktuara, që kanë marrë ndihmë shtetërore për t’i paguar punonjësit, por nuk e kanë bërë një gjë të tillë. Sipas saj janë rreth 500 kompani që kanë abuzuar me këto ndihma.

“Ekskluzivisht sonte mund të them se me gjendjen prej para dy ditëve kemi rreth 500 kompani që kanë bërë keqpërdorim. Deri në fund të janarit kemi hapësirë shtesë të shohim a do të bëhet pagesa që më pas ta njoftojmë opinionin. Ato kompani që kanë bërë keqpërdorim për muajt prill, maj dhe qershor, ato s’mund të paraqiten përsëri për këtë ndihmë shtetërore sepse sistemi automatikisht i refuzon sepse kanë paga të papaguara”.

Postime të ngjashme

Pendarovski për propozimin e Osmanit: Nuk ka nevojë të ndryshohet asgjë në Kushtetutë

Z H

Spasovski në takim me shefat e sektorëve për punë të brendshme dhe punë kufitare

Z H

843 raste të reja me Covid në Maqedoni, vdesin 11 pacientë

Z H

Ministri Mariçiq nënshkroi rregullore për rritjen e pagave të policisë gjyqësore

Z H

Debat publik: Nevojitet vullnet më i madh politik për zbatimin e Strategjisë për barazi gjinore

Z H

Nga BB-ja 37 milionë euro shtesë në Projektin për lidhje përmes rrugëve lokale

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...