Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi

Llukarevska: Me masën “TVSH-ja ime” qytetarëve u janë kthyer 11 milion euro

Shkup, 9 tetor – Deputetja e LSDM-së dhe ish drejtoresha e Drejtorisë për të Ardhura Publike, Sanja Llukarevska ka thënë sot nga konferenca për shtyp e partisë së saj, LSDM, se qytetarëve u janë kthyer 11 milionë euro nga masa “TVSH-ja ime”.

Ajo gjithashtu ka thënë se këtë fundjavë (10, 11 dhe 12 tetor) qytetarët që do të blejnë prodhime vendore, teknologjike dhe do të shfrytëzojnë shërbime vendore do t’ju kthehet i gjithë tatimi në formë të TVSH.

Sipas Llukarevskës, përdoruesit e aplikacionit “TVSH-ja ime” do të ketë edhe lehtësime të reja në të ardhmen.

Postime të ngjashme

Nënshkruhet Memorandum Bashkëpunimi ndërmjet UEJL-së dhe Normak Investment Grup për mundësitë e punësimit të studentëve

R Zh

Besimi dhe Nikollovski: Tolerancë zero ndaj korrupsionit dhe ekonomisë joformale

Z H

Sindikata e tekstilit me paralajmërim nëse nuk miratohet pakoja e pestë ekonomike

Z H

Për ekonominë janë siguruar 44,1 milion euro përmes tre kredive pa interes nga Banka Zhvillimore

Z H

Agjencitë turistike me humbje prej mbi 80%, edhe ata do të protestojnë të hënën

Z H

Ministri Hoxha në takim me Duxhak, vendosen fushat prioritare për mbështetje nga KB

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...