Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Loftus-Cheek është huazuar te Fulhami

Ruben Loftus-Cheek i është bashkuar Fulhamit në formë huazimi njëvjeçar nga Chelsea, pasi që nuk është pjesë e ekipit të parë në Stamford Bridge.

24-vjeçari ka luajtur vetëm një herë në këtë fillimsezoni për Blutë, duke qenë se Frank Lampard nuk llogarit në shërbimet e tij.

Southamptoni ka qenë në garë për shërbimet e futbollistit anglez, mirëpo nuk ishte në gjendje t’ia jepte pagën e lartë.

Në këtë mënyrë, Loftus-Cheek ka qëndruar në Londrën Perëndimore, por e ka ndërruar klubin.

“Jam vërtet i gëzuar që kam ardhur te fqinjët. E kam shikuar Fulhamin në fillim të sezonit dhe po bën futboll të mirë. Me këtë trajner, shpresoj të kthehen në formën time më të mirë”, ka deklaruar mesfushori.

Postime të ngjashme

Angli 0-0 Skoci, notat e lojtarëve: James dhe Mount më të mirët

Dafina Vidishiqi

Mbyllet pa gola ndeshja mes Anglisë dhe Skocisë

Dafina Vidishiqi

Morata: Nuk është asgjë nëse tifozët më vërshëllejnë, jam më i motivuar se kurrë për Poloninë

Dafina Vidishiqi

Zyrtare: Simonovski nënshkruan me Dritën

Dafina Vidishiqi

Prishtina akomodohet në Tiranë para ndeshjeve të raundit preliminar në LK

Dafina Vidishiqi

Pa gola pas 45 minutave të para në derbin britanik

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...