Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Loja e basketbollit për vajzat e shkollës së mesme në SHBA përfundon me një përleshje – më së keqi e pëson arbitri

Një lojë vajzash në basketboll në Westfield mori një kthesë të dhunshme kur një përleshje shpërtheu midis një arbitri, lojtarit dhe disa spektatorëve që përfundoi me një ekip që u dëbua nga turneu.

“Po, ishte një incident i pafat që duhej të adresonim këtë fundjavë”, ka thënë Evan Suttner, presidenti i Qendrës Atletike të Pacers, të enjten.

Sipas mediave të huaja, sherri ndodhi gjatë fundjavës në Prime Midwest Event në Pacers Athletic Center gjatë një ndeshje midis Baylor Basketball dhe Indiana Elite.

Baylor po kryesonin me 16 sekonda të mbetura në çerekun e parë kur trajneri i tyre filloi të debatonte me gjyqtarin për një vendim të tij.

Një faull teknik u thirr ndaj Baylor dhe trajneri mori çantën për të lënë ndeshjen. Lojtarët e saj dhe stafi tjetër i ekipit u zhvendosën gjithashtu për të lënë fushën.

Ndërkohë, një spektator u shfaq afër gjyqtarit. Është e paqartë nëse spektatori tha diçka, por videoja tregon gjyqtarin duke grushtuar spektatorin, gjë që bën që një lojtar i Baylor të reagojë, duke “hedhur” grushte.

Një tjetër spektator bashkohet për të sulmuar gjyqtarin, i cili më pas kthehet dhe ulet në fushë ndërsa lojtari vazhdon ta grushtojë atë.

Postime të ngjashme

Fitoi 21.5 milionë euro në loto, por humb aksidentalisht biletën në rrobalarëse

S.B.

Piceria me “furrë” vullkanike, në temperaturë 1 mijë gradë celsius

S.B.

Shitet në ankand diamanti më i madh në histori, vlera e tij kap vlerën e 14 milionë dollarëve

S.B.

Kjo është macja fatlume – posedon lodra, vepra arti, shtrat dhe televizion

S.B.

Pandemia i ndau vëllezërit binjakë nga Suedia, kështu që ata janë në kufi çdo ditë dhe takohen me njëri-tjetrin

S.B.

Burri humbi unazën e martesës gjatë pushimeve, tani atë e mban me krenari një peshk

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...