Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Lojtarët e Romës duan që Dzeko të mbetet kapiten i skuadrës, kërkesa refuzohet nga kryesia e klubit

Sipas La Gazzetta dello Sport, lojtarët e Romës duan që Edin Dzekos t’i kthehet pas shiriti i kapitenit, por klubi e ka refuzuar kërkesën.

Ish sulmuesi i Manchester City i është hequr shiriti i kapitenit në janar pas marrëdhënieve të tensionuara me trajnerin Paulo Fonseca.

Boshnjaku u stërvit ndaras nga pjesa tjetër e grupit në fund të janarit kur thuhet se ishte afër bashkimit me Interin, ku do të shkëmbehej me Alexis Sanchezin.

Drejtori i Përgjithshëm i Romës, Tiago Pinto konfirmoi më 3 shkurt se Dzeko nuk ishte më kapiteni i Romës.

Sipas La Gazzetta dello Sport, megjithatë, lojtarët e Romës duan që sulmuesi të marrë përsëri shiritin.

Kërkesat është mbështetur edhe nga Lorenzo Pellegrini i cili pritet të bëhet kapiteni i ri i Romës.

Klubi ka refuzuar kërkesën e lojtarëve, por Dzeko mund të kthehet në aksion kundër Udineses të dielën.

Boshnjaku u kthye në listën e skuadrës së Romës kundër Juventusit fundjavën e kaluar, por nga stoli duke zëvendësuar Borja Mayoralin në pjesën e dytë.

Postime të ngjashme

‘Trofeu Gamper’ vë sërish përballë Messin dhe Ronaldo, caktohet orari i ndeshjes Barcelona-Juventus

D V

Agim Ademi në përurimin e shtatores së Fadil Vokrri: Kulmi dhe synimi i tij ishte antarësimi i FFK-së në FIFA dhe UEFA

D V

Mbappe i ka treguar Pochettinos se ai nuk do të rinovojë kontratën me PSG

D V

Ekipi i Kosovës parakalon në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike “Tokio 2020”

D V

Stadiumet italiane hapen me 50% të kapacitetit, me pasaportë vaksinimi

Z H

Zyrtare: Tottenhami ‘blindon’ Heung-min Son me kontratë të re

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...