Agjencia Zhurnal.mk

LSDM: Aktakuza vërteton, VMRO-DPMNE është organizatorë i ngjarjeve të 27 prillit

Shkup, 11 janar, zhurnal.mk – LSDM përmes një kumtese me shkrim thonë se aktakuza për 27 prillin vërteton se VMRO-DPMNE ka qenë organizatore e asaj ngjarje dhe se Mickoski nuk distancohet nga dhunuesit, transmeton Zhurnal.

“Vendimi i Gjykatës Penale që ta pranon aktakuzën kundër Trajko Veljanovskit, Mile Janakieskit, Spiro Ristovskit dhe Vlladimir Atanasov për organizimin e dhunës së 27 prillit është vërtetim se VMRO-DPMNE qëndron pas hyrjes së dhunuesve në Kuvend. Ato janë persona dhe bashkëpunëtorë të Nikolla Gruevskit, ndërsa sot bashkëpunëtorë të Hristijan Mickoskit”, thonë nga LSDM.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

XH.I

Lajmet e fundit

Loading...