Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

LSDM: Apasiev është luftëtar i rrejshëm për të drejtat e punëtorëve

Shkup, 19 prill, Zhurnal.mk – Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë edhe një herë ka komentuar mbjedhjen e djeshme në Kuvendin e Maqedonisë.

Duke thënë se “E majta” e udhëhequr nga Dimitar Apasiev ka penguar votimin e paketës së pestë për ndihmë për bizneset.

Apasiev me rrogë prej 60 mijë denarësh që e merr nga qytetarët dje dhe më herët ka bërë gjithçka që të dështojë votimi i paketës së katërt për subvencionimin e rrogave dhe funksionimit të biznesit.

OBRM-PDUKM-së dhe Apasievit nuk i dolën për së mbari mundësitë për bllokuar ligjet që janë për qytetarët, thonë nga LSDM-ja.

Postime të ngjashme

Ka filluar regjistrimi i nxënësve në klasën e parë për vitin e ardhshëm shkollor në “Jahja Kemal”

R Zh

Najçevska: BE të zgjidhë problemin midis Bullgarisë dhe Maqedonisë

R Zh

Zgjerohet hetimi për Rashkovskin

R Zh

Zgjerimi/ Komisioneri Varhelyi: Ecim përpara me Shqipërinë, e veçojmë nga Maqedonia e Veriut

R Zh

UT dhe Universiteti Iowa nga SHBA-ja nënshkruan memorandum bashkëpunimi

R Zh

Komuna Çair përfundon dezinfektimi i 25 xhamive

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...