Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

LSDM apel qytetarëve për përgjegjësi dhe respektim të masave

Shkup, 19 tetor, zhurnal.mk – Partia maqedonase në pushtet LSDM, nëpërmjet një kumtese për media apelojnë tek qytetarët që t’i respektojnë masat për mbrojtje nga coronavirusi. Nga kjo parti thonë se numri i infektimeve rritet në të gjitha vendet.

Nga LSDM thonë i kanë pranuar masat e propozuara nga Komisioni për Sëmundje Infektive dhe të njëjtat do të votohen në Kuvend në afat sa më të shkurt të mundshëm.

“Nëse rritet numri i të infektuarve, Komisioni për Sëmundje Infektive sot në Qeveri do të propozojë masa të reja, të cilat përfshijnë kufizim të kapacitetit të njerëzve në transportin publik deri në 50 përqind, ndalesë për çdo festë (ngjarje) dhe punë e operatorëve publik deri në orën 23:00”, thonë nga LSDM.

Postime të ngjashme

Komisioni për mbrojtje dhe siguri debaton mbi Ligjin për shtetësi, ja qëndrimet

T E

Deputeti Rexhepi takon kreun e Sarajit, Bexhetin: Diskutohet ndërtimi i urës në Llokë

T E

PE kërkon që Shkupi dhe Tirana të fillojnë negociatat, vazhdimin e luftës kundër korrupsionit dhe reformat

T E

Simovski: Shtyrja e mundshme e regjistrimit, me vendim të KSI-së

T E

Noari 3 vjeçar ka nevojë për ndihmë, vuan nga tumori në veshkë

T E

Pendarovski për propozimin e Osmanit: Nuk ka nevojë të ndryshohet asgjë në Kushtetutë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...