LSDM-Arsovskës: Shkupit i mungon gjelbërimi për shkak se e atë e shkatrroi OBRM-PDUKM

LSDM nëpërmjet një konference për shtyp reagoi ndaj deklaratës së Arsovskës duke thënë se Shkupit i mungon gjelbërimi për shkak se OBRM-PDUKM në mënyrë sistematike shkatërroi gjelbërimin në Shkup dhe Vodno.

Po, Shkupit i mungon gjelbërimi në bulevardin Klimenti i Ohrit, bulevard të cilin Trajanovski dhe Gruevski e shkatërruan, ndërsa Shilegov premtoi se do ta kthejmë. Shkupit i mungojnë parqe dhe gjelbërim edhe në Qendër, është prishur gjelbërimi për shkak të projektit Shkupi 2014”, thonë nga LSDM.

Ata shtojnë se gjelbërim në VOdno dhe gati në të gjitha lokacionet në Shkup.

Më kot flet kandidatja e OBRM-PDUKM-së Arsovska. Shkupjanët janë dëshmitarë si dhe në cilët vende kishte deponi të egra, parkingje të egra”, thonë nga LSDM.

Related posts

Afrim Gashi nga Saraji: Populli nuk mashtrohet më me gënjeshtra si “kryeministri shqiptar”

D V

Shilegov: Çdo vit do të ndajmë nga 1 milion euro për subvencione për klima inverterë

Z H

Kasami: “Çdo ditë, shumë e më shumë qytetarë, përqafojnë idenë për ndryshim”

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More