Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

LSDM: Asgjë nuk ndryshon me VMRO-DPMNE-në, edhe një fushatë me dyshime

Zhurnal Ads

Shkup, 18 shtator, zhurnal.mk – Nga partia më e madhe në pushtet LSDM përmes një kumtese me shkrim thonë se hetimi i hapur dhe dyshimet për parregullsitë e reklamimit zgjedhor të VMRO-DPMNE-së është dëshmi se në këtë parti asgjë nuk ka ndryshuar.

“Informacionet e publikuara flasin se qindra mijëra euro, para nga buxheti i shtetit, para të qytetarëve, VMRO-DPMNE i ka shpenzuar për reklamim në portale të panjohura, pa impresione dhe pa redaksi”, thonë nga LSDM.

Ata shtojnë se nuk ka fushatë të VMRO-DPMNE-së pa dyshime dhe se në në fushatën presidenciale kjo parti e mbyllu xhirollogarinë me borxh prej 400 mijë eurove që është në kundërshtim me ligjin.

Nga LSDM shtojnë se më herët kjo parti e udhëhequr nga Gruevski kishte borxh prej tre milionë eurove.

“Mickoski dhe VMRO-DPMNE duhet ta dinë se iku koha kur mbylleshin xhirollogari për fushata zgjedhore me borxhe milionëshe për të mos pasur përgjegjësi, iku koha kur me paratë e qytetarëve VMRO-DPMNE blente media”, thonë nga LSDM.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Shkelën Konventën e Vjenës, diplomatët turk spiunojnë qytetarët nga RMV

T E

Gjendet drogë në Vizbeg të Shkupit, arrestohen tre persona

T E

Njësiti i zjarrfikësve të Tetovës këtë vit me mbi 500 intervenime

admin

Kreut të BFI H. Hfz. Shaqir ef. Fetai mesazh ngushëllimi popullit turk pas tërmetit

T E

Shekerinska u njoftua me 70 ushtarët e rinjë në Armatë, së shpejti konkurs edhe për 200 të tjerë

Z H

Prodhuesit e duhanit ende të nervozuar, presin takim me ministrin Hoxha dhe me kryeministrin Zaev

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...