Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

LSDM: Dellçev ka luftuar për drejtësi sociale, ndërsa Mickoski për krim dhe padrejtësi

Shkup, 14 shtator – Zhurnal.mk – Në komunikatën e sotme të LSDM-së, thuhet se Hristijan Mickoski është në anën e kundërt të idealeve të luftëtarit për drejtësi sociale Goce Dellçev dhe se ata të dy assesi nuk mund të ngjajnë, informon Zhurnal.

Sipas LSDM-së, këtë ia treguan Mickoskit edhe qytetarët më 15 prill ku pikërisht në qytetin e Dellçevës, Mickoski u mposht me 1000 vota dallim.

“Luftëtari për krim dhe padrejtësi, Hristijan Mickoski është në anën e kundërt të idealeve të luftëtarit dhe fitimtarit për drejtësi sociale, Goce Dellçev. Ata të dy assesi nuk mund të shkojnë bashk. Këtë i’a treguan vet qytetarët atij në zgjedhjet e 15 korrikut. Pikërisht në qytetin e Dellçevës Mickoski u mposht me 1000 vota dallim. Nëse Mickoski nuk arriti të bindë qytetarët e Dellçevës se ai është për Goce Dellçevin, atëherë kot përpiqet të aktrojë para qytetarëve tjerë se e ka kuptuar vizionin dhe idenë e Dellçevit”, thonë nga LSDM.

Nga kjo parti më tej i bëjnë me dije Mickoskit se duhet ta dijë se politikat e tij destruktive janë mposhtur, dhe se qytetarët i dërguan mesazh se nuk do të lejojnë përmes një patriotizmit të rremë të kthejë shtetin prapa.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Në Bllacë u inauguruan “Muri i Kujtesës” dhe parku “Hasan Prishtina”

R Zh

Rasti “Mafia”, VMRO: Spasovski i fotografuar me të burgosurit

R Zh

Prokuroria kumton detaje për aksionin anti-drogë: Janë arrestuar 6 persona

R Zh

Smogu i helmon qytetarët deri në pranverë

R Zh

Mbështetje teknike nga Ambasada e SHBA-së dhe bashkëpunim me MPB-në për konfiskim të drogës

R Zh

Hubejb Alili, hafizi më i ri në Shkup

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...