Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

LSDM: Epidemiologu Markovski të mos flas me teori konspirative

Zhurnal Ads

Shkup, 28 tetor, zhurnal.mk – LSDM përmes një kumtese i bënë thirrje epidemiologut Velo Markovski që të mos flas me teori konspiracioni.

Markovski në paraqitjen e fundit televizive tha se mbajtja e maskave në hapësira të hapura nuk është opsion i mirë dhe se pengohet nxjerrja e mikroorganizmave nga trupi jonë. Ai edhe më herët ka deklaruar se mbajtja e maskave është jo e shëndetshme për trupin.

“Anëtari i Komitetit Ekzekutiv i VMRO-DPMNE-së infektologu Velo Markovski përhap teori konspirative që kanë të bëjnë me coronaviursin, të cilat shkojnë vetëm në dëm të qytetarëve.

Udhëhqësia e OBRM-PDUKM-së me organizimin e tubimeve masive për shpëtim të karriges së Hristijan Mickoskit, në të cilën në mënyrë masovike shkelen masat kundër coronavirusit, e rrezikon shëndetin edhe të përkrahësve të tij”, thuhet në kumtesën e LSDM-së.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Maqedonia e Veriut vazhdon të përparojë në listën e Indeksit Global të Inovacionit

E.E.

Përfundon debati për ligjin e regjistrimit, përplasje për kategorizimin e qytetarëve

T E

“Ligji për sigurim pensional”, gratë me të drejtë pensionimi 2 vjet më herët

D J

“10 tonë ndihmë për Maqedoninë e Veriut nga Emiratet e Bashkuara Arabe – Abu Dhabi”

B M

Shkeli masat anti Kovid, mbyllet një lokal në Bogovinë të Tetovës

D J

22 të vdekur, Filipçe: Gjendja me virusin është jashtëzakonisht serioze dhe kritike

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...